Aktuális :: A hegykői gyermekkar Bécsben

2016.május.10.
A hegykői gyermekkar Bécsben
Május 4. és 7. között szervezték meg a 30. Franz Schubert nemzetközi kórusversenyt az osztrák fővárosban.

A fesztivál harmadik napján, pénteken lépett fel a hegykői Fertő-táj Általános Iskola Bolla Géza gyermekkara a Wiener Konzerthausban. A műsorukon Schubert Bölcsődala volt az első szám, majd - többek között - Bartók Béla egy művét énekelték a Bartók-évfordulóra való tekintettel. A műsor zárásaként Karai József: Hív a messzeség című kórusművét mutatták be, melyet Bartokos Botond, a soproni zeneiskola növendéke kísért remekül zongorán. A neves zsűritől erre a műsorszámra kapták a legtöbb pontszámot. A hegykői kórus vezetője, Zambó Istvánné, Erzsi néni, a szombati díjkiosztó ünnepségen ezüst oklevelet vehetett át. Köszönet illeti az utazás támogatóit is: Hegykő Község Önkormányzatát és a Pro Cultura Hegykő Közalapítványt, magánszemélyként pedig fő szponzorukat: Judik Pétert és feleségét, Hidegségről.

Hegykő, 2016. május 8.

Zambó Istvánné