Aktuális :: Így írok én... - irodalmi pályázat

2019.május. 8.
Így írok én... - irodalmi pályázat
Ismét – most már hagyományosan- iskolánk diákjai is bejutottak a Pro Kultúra Sopron Nonprofit Kft által meghirdetett szépíró versenyen a legjobbak közé.

Ez óriási siker egy olyan világban, amelyben a diákok egyre kevesebbet olvasnak és írnak.

MANÓ kategóriában Varga Zita 8. osztályos tanulónk 1. helyezést ért el!

Az ELBESZÉLÉS kategória legjobbja pedig Árki Eszter szintén 8. osztályos diákunk lett!

Minden évben egy meghatározott témában kell novellát, mesét, elbeszélést vagy verset beküldeni a diákoknak.  Idén Győrffy Gabi festőművésznő egy manót ábrázoló festménye inspirálta a gyerekeket az írásra.

Ezen kívül szabadon választott témában is adhattak be írásokat a fiatal alkotók.

Így a 2019. április 17-én a Liszt Ferenc Művelődési Központban megtartott díjkiosztón nagy örömünkre ismét hallhattuk iskolánk nevét, és a Fertő-táj Általános Iskola diákjainak írásait is felolvasták a Soproni Petőfi Színház művészei.

Rendkívül büszke vagyok rájuk!

Zita oklevele

Eszti oklevele