Aktuális :: Járványügyi eljárásrend

2020.november.27.
Járványügyi eljárásrend

A házirend melléklete (járványügyi eljárásrend)

Többször aktualizálva a járványhelyzetnek megfelelően

ÉRVÉNYES: 2020.nov.30-tól

• Maszkviselés  az előírásoknak megfelelően: okt. 1-től  minden tanulónak kötelező a közösségi tereken. A tanórák alatt erősen ajánlott mindenkinek. A felnőtteknek is a tanórák alatt  ajánlott, a közösségi tereken és a tanári szobában kötelező.
  • A maszkról a gyerekek esetében (az elsőtől a nyolcadik osztályosokig) a szülő gondoskodik. Pótmaszkot kérünk zacskóban névvel ellátva az osztályfőnököknek  átadni okt. 1-ig.  A pótmaszk visszaadandó a járvány végén.
  • Kézfertőtlenítés : az ajtóknál bejövetelkor kötelező. A tantermekben is van kézfertőtlenítő. Lehetőleg minél többször használja  mindenki!  Kötelező még: a gyakori szappanos kézmosás.
  • Az ebédfizetés új rendje: egy zacskós borítékban kell átadni  a pénzt a megadott  határidőig az osztályfőnökök utasításának megfelelően. A napközi konyhára sem lehet idegennek belépni. Az ebédfizetés az osztályfőnökök  segítségével valósulhat meg.
  • Távolságtartás lehetőleg 1, 5 méter, egymással való érintkezés ne legyen semmilyen órán ( testnevelés!) és a szünetekben se! Testkontaktus TILOS! Ha kimenetelkor vagy bejövetelkor a folyosón  egyes  osztályoknál tumultus lenne, a gyerekekkel lévő pedagógus vagy ügyeletes tanár ne engedje! ( Főleg a tanári szoba előtti folyosórésznél.) Az elsősök többször maradjanak még kinn a levegőn!
  • Több bejárati ajtó  van  használatban. Kérem, ügyeljenek a gyerekek   a berendezésre!
  • A teremcserék megszüntetése megtörtént már szeptembertől.
  • A koronavírusos betegségek jelentése az  eljárásrendnek megfelelően.( Érintett : az iskolaorvos, a háziorvos, a fenntartó, a NNK, a Soproni Járási Hivatal, a szülő.)
  • A helyi karanténos digitális oktatási eljárásrend elkészült.
  • A  lázmérőzés szabályozása okt. 1-től a következő: három pedagógus mér reggelente, a 7 órai ügyeletes, valamint  a másik kettő hivatalos ügyeletes tanár. Csak a zsibongós  udvari bejárat a  lázmérési pont  naponta  8 óráig. A 7 órai ügyeletes 8 óráig mér, a két hivatalos ügyeletes pedig 7 óra 40 perctől. Kérjük, hogy a tanulók a gördülékeny lázmérés érdekében már háromnegyed 8 előtt érkezzenek. A dolgozókat az iskolatitkár méri. A felelős pedagógusok táblázata a tanáriban megtekinthető.

• Az épületbe okt.1 után csak a tanulók, a dolgozók és az alapfeladatot ellátók léphetnek be. Aki nem felel meg a 431/2020. (IX. 18.) Korm. rendelet 4-5. §-nak, az iskola területére  nem jöhet be.  Minden szülői kapcsolattartás a megadott elérhetőségeken történik.
  • Kérjük a szülők elérhetőségét frissíteni ( telefon, ímélcím), a változásokat sürgősen bejelenteni!

Köszönöm   a szülők, a pedagógusok és a tanulók együttműködését!

Hegykő, 2020. 11. 27.          Zambó Istvánné, ig.