Aktuális :: Járványügyi eljárásrend

2020.szeptember.29.
Járványügyi eljárásrend

A házirend melléklete (járványügyi eljárásrend)

ÉRVÉNYES: 2020.OKT.1-TŐL

• Maszkviselés az előírásoknak megfelelően: okt. 1-től minden tanulónak kötelező a közösségi tereken. A felnőtteknek tanórák alatt ajánlott, a közösségi tereken kötelező.
  • A maszkról a gyerekek esetében (az elsőtől a nyolcadik osztályosokig) a szülő gondoskodik. Pótmaszkot kérünk zacskóban névvel ellátva az osztályfőnököknek  átadni okt. 1-ig.  A pótmaszk visszaadandó a járvány végén.
  • Kézfertőtlenítés: az ajtóknál bejövetelkor. A tantermekben is van kézfertőtlenítő. Lehetőleg minél többször használja mindenki!  Kötelező: a gyakori szappanos kézmosás.
  • Az ebédfizetés új rendje: egy zacskós borítékban kell átadni a pénzt a megadott határidőig az osztályfőnökök utasításának megfelelően. A napközi konyhára sem lehet idegennek belépni. Az ebédfizetés az osztályfőnökök segítségével valósulhat meg.
  • Távolságtartás lehetőleg 1, 5 méter, egymással való érintkezés ne legyen semmilyen órán (testnevelés!) és a szünetekben se! Testkontaktus TILOS!
  • Több bejárati ajtó van használatban. Kérem, ügyeljenek a gyerekek a berendezésre!
  • A teremcserék megszüntetése megtörtént már szeptembertől.
  • A koronavírusos betegségek jelentése az eljárásrendnek megfelelően. (Érintett: az iskolaorvos, a háziorvos, a fenntartó, a NNK, a Soproni Járási Hivatal, a szülő.)
  • A helyi karanténos digitális oktatási eljárásrend elkészült.
  • A lázmérőzés szabályozása okt. 1-től a következő: három pedagógus mér reggelente, a 7 órai ügyeletes, valamint a másik kettő hivatalos ügyeletes tanár. Mindhárom udvari bejárat lázmérési pont naponta 8 óráig. A 7 órai ügyeletes 8 óráig mér, a két hivatalos ügyeletes pedig 7 óra 40 perctől. Kérjük, hogy a tanulók a gördülékeny lázmérés érdekében már háromnegyed 8 előtt érkezzenek. A dolgozókat az iskolatitkár méri. A felelős pedagógusok táblázata a tanáriban megtekinthető.
  • Az épületbe okt.1 után csak a tanulók, a dolgozók és az alapfeladatot ellátók léphetnek be. Aki nem felel meg a 431/2020. (IX. 18.) Korm. rendelet 4-5. §-nak, az iskola területére nem jöhet be.  Minden szülői kapcsolattartás a megadott elérhetőségeken történik.
  • Kérjük a szülők elérhetőségét frissíteni (telefon, ímélcím), a változásokat sürgősen bejelenteni!

Köszönöm a szülők, a pedagógusok és a tanulók együttműködését!

Hegykő, 2020. 09. 29.

Zambó Istvánné, ig.