Aktuális :: Könytári pályázat

2021.október.11.
Könytári pályázat
Könyvtári meseíró pályázat értékes fődíjjal!

A Fertő-táj Általános Iskola Könyvtára, az Iskolai Könyvtárak Világhónapja alkalmából

PÁLYÁZATOT HIRDET

A pályázatot két kategóriában hirdetjük meg:

I. Kategória: Feladat: Készítsetek illusztrációkat az iskolai könyvtárban megtalálható meséhez!

Az illusztráció ceruzarajzzal készüljön, A4-es vagy nagyobb méretben. A rajzok hátoldalán a készítő neve és osztálya mellett szerepelnie kell a könyv „hivatalos” leírásának, az iskolai könyvtár leltári számával. (Pl.  Illyés Gyula: Hetvenhét magyar népmese .- Budapest: Móra Ferenc Kvk. 1993. 559. p. Lsz.: 3907)

II. Kategória: Írjatok mesét! A történet iskolánk könyvtárában játszódjon feleljen meg a mese műfajának! (Legyen benne csodás elem, mesebeli szereplők, meseszámok, mesekezdet és a mese befejezése stb. – persze nem mindegyiknek kell szerepelnie!)

A pályázatok beadási határideje az őszi szünet utáni első tanítási nap: 2021. november 2.

Munkáitokat az iskolai könyvtárban adhatjátok le, nyitvatartási időben.

Mindkét kategóriában alsós és felsős gyermekek is pályázhatnak!

A pályázat célja: minél több mese elolvasása, az iskolai könyvtár anyagának mind teljesebb megismerése, olyan olvasók elérése, akik még nem járnak könyvtárba.

Díjazás: A két kategória díjazása együtt történik.

Az I. helyezett egy e-bookot nyer, melyre 100, a Nemzeti alaptanterv által kötelező vagy ajánlott olvasmányként megjelölt könyvet töltöttek fel. (Értéke: 22.000,- Ft)

II-VI. helyezett értékes könyvjutalomban részesül.