Könyvtár

Iskolai könyvtárunk 2000 szeptemberében „költözött” új terembe. Sikerült modern polcrendszert és kölcsönzőpultot kialakítani. Felszereltségéhez tv, video, DVD lejátszó, fénymásoló és számítógép tartozik.

Csoportfoglalkozásokra kiváló alkalom adódik a 20 főre kialakított olvasóteremben, melynek megvalósításában a SZM is segített.

A könyvtár állománya közel 5000 kötet. Értéke több mint 2 millió forint. CD-k, DVD-k, videokazetták állnak rendelkezésre az ismeretek szórakoztató elsajátítására.

Általános iskolai könyvtár lévén az állomány a 6-14 éves tanulók érdeklődését, szórakozását biztosítja, ám megtalálhatók a pedagógiai szakkönyvek, általános művek, lexikonok is.

Nyitvatartási idő: heti 11 óra. Délelőtt és délután is lehetőség van a könyvtár látogatására.

A foglalkozások keretében író-olvasó találkozók, szavalóversenyek gazdagítják a programot, de a rejtvényfejtők, mesemondók, irodalmi játékokat kedvelők is megtalálják számításaikat.
A tanulók jól érzik magukat, kedvtelésük biztosított.